nowe projekty

Re: Co teraz?

Postby Marta:-) » Thu Jan 21, 2010 20:20

Hej:-) Co do twojego e-mejla Kinia to mam taki "pomysł" żeby może odnośnie zdrowia zorganizować jakiś kurs pierwszej pomocy w Rokietnicy (a na to byłoby jakieś dofinansowanie?). To jest oczywiście tylko taka rzucona myśl ale mogło by wypalić. :)
Marta:-)

Postby Kinia » Thu Jan 21, 2010 22:10

Świetny pomysł Marta ;-) czekam na kolejne pomysly. Co myslicie o remoncie "Salki" (na przełomie wiosny/lata)? kasy z projektu jest max 5 000 nie za duzo jak na remont i jakies warszaty, ale żeby powstało cos fajnego mysle ze wystrczy.. co Wy na to??
Kinia

Postby Nowik » Thu Jan 21, 2010 22:50

Nie żebym był sceptyczny, ale z przyczyn technicznych nie zdążymy złożyc dobrego projektu na 29.01. Napisanie wniosku, rozpisanie budżetu, program działania i inne dokumenty które trzeba przedstawic to robota na minimum 2 tygodnie żeby wszystko trzymało się kupy. Wszystko musi byc rozpisane bardzo szczegółowo. Mam trochę wiedzy w temacie projektów bo obecnie mam na studiach przedmiot, na którego zaliczenie musiałem napisac taki wniosek i projekt tak jakbym ubiegał się o dofinansowanie. Nie jest to zbyt łatwe i wymaga sporo pracy. Ale nie jest niewykonalne! Damy radę, tylko na to dofinansowanie już raczej się nie załapiemy! Sam pomysł to dopiero początek i warto go pociągnąc dalej.
//
Żeby nie było, że sieję tylko defetyzm i nic nie wnoszę do tematu chciałbym poprzec pomysł Kingi o remoncie salek i przeprowadzenia tam warsztatów (językowych?).
//
Moderatorze śpisz? Do tematu wkradł się offtop! Zróbmy może nowy temat o tym projekcie społecznym co? Bo zaczyna się robic nieporządek na t forum. W jednym temacie poruszamy już 2 :D

Ze sportowym pozdrowieniem
Nowik
Nowik

Postby Kinia » Thu Jan 21, 2010 23:36

to prawda, że trochę poźno ale probować warto. jutro idę do wójta w sprawie dofinansowania, bo trzeba sie wykazac wkladem własnym (50%), którego nie mamy..jesli chodzi o budzet to jest to maly projekt więc nie jest to na tyle skomlikowane zeby to napisac sensownie, gorzej za to z pomysłem. BO: pomysluy macie super i faktycznie cos takiego mozna bedzie w przyszosci zrobic, ale jest to trudno bedzie uzasadnienic remont SAlek na zrobienie tych warsztaów, bo równie dobrze mozna by je przeprowadzac w GOK-u albo w szkole.. chodzi o to by stworzyc jakies centrum mlodziezowe, czy cos w stylu switlicy dla mlodziezy (??) w kazdym razie czegos, czym uzasadnimy remont pomieszczenia, czegos z dłuższa prespektywa.. nie wiem czy rozumiecie...?
Kinia

nowe projekty

Postby Kinia » Fri Jan 22, 2010 14:11

Hej,to znowu ja ;) z remontem salki niestety trzeba bedzie sie wstrzymać do lata i nie z kasy projektowej..., ale za to mozemy zrobic cos innego:) Własciwie to co zaproponowaliście, czyli warsztaty dla dzieci i młodzieży z gminy. Byłam już u Wójta i bardzo się mu pomysł podoba i zadeklarowal swoje wsparcie fin. i mer. ;)
Oto co mu zaproponowałam- oczywiście do waszej rewizji, przez tydz mozecie pozmieniac co wam sie niepodoba ;)
Projekt nazywa się: " Młodzieżowa Akademia Odpowiedzialności"

cel: edukacja nieformalna, rozwój kreatywności, integracja społeczna, budowanie świadomej odpowiedzialności, aktywizacja społeczeństwa lokalnego, budowanie lokalnego partnerstwa, zagospodarowanie czasu wolnego

grupa odbiorców: dzieci i młodziez, w tym osoby niepełnosprawne; osoby starsze

dzialania:
1.warsztaty pierwszej pomocy
2.warsztaty edukacji ekologicznej
3.warsztaty edukacji globalnej
4.warsztaty artystyczne
miejsce: szkola albo GOK
termin: start najwcześniej przełom marzec/kwiecień

partnerzy : 2 organizacje NGO, gmina, (GOK,SZkoła- może, jeszcze niepewne, w zalezności od miejsca warsztratów)
budzet bedzie gotowy do poniedziałku, umowy o partnerstwie podpisane beda do czwartku

piszcie co wy na to, co chcecie dodać, ująć..
pozdrawaim wszystkich cieplo, kinia
Kinia

to teraz?:P

Postby Klaudiusz » Fri Jan 22, 2010 16:38

Dobrze, bez spamowania, przejdę od razu do konkretów (na prośbę Kingi:))

Ja mam jakis pomysl, nie wiem, czy dobry, ale wydaje mi sie ciekawy:)
Otoz wczoraj przeczytalam tego mejla od Kini i stwierdzilam, oja, nawet nie bede probowac pisac o moich pomyslach, bo beda kiepskie i bez sensu strzepic na to klawiature.
Ale dzis zupelnie przypadkiem przypomnial mi sie moj wczesniejszy pomysl otwarcia kina studyjnego! polacznego z mini scena teatralna, jesli bylaby wystarczajaco duza sala. Przeciez obecnie do otwarcia "kina" jest potrzebny rozwijany ekran ze stojakiem, lub taki zawieszany na scianie, rzutnik i komputer, nawet nie jakis super, ale zeby odtwarzal film po prostu bez zaciec. musialby miec po prostu wlozone odpowiednie "dodatki" potrzebne do dobrego odtwarzania filmow. No i monitor, zeby bylo wiadomo, co sie obecnie tam dzieje, zeby nie bylo problemow z ustawieniami. Do tego juz tylko glosniki, bo na taka sale kinowa zwykle komputerowe nie wystarcza. Rozmawialam z moim kolega, ktory dolozyl do tego pomysl sceny teatralnej. Na poczatek to nie musi byc jakas wielka sala z piedestalem. Na podolanach z okazji roznych swiat lub "dni podolan" organizuje sie grupa mlodziezy (znajomych tego kolegi), ktorzy przedstawiaja sztuki gombrowicza, rozewicza czy mrozka. Robia to za darmo na festynach albo co łaska, jesli potem kasa szla na kosciol. Mozna by tez jakies jaselka np? To tez jest b fajne! Wiem, ze jest malo czasu... piszcie, co sadzicie na ten temat.
Klaudiusz

Postby Paulo » Fri Jan 22, 2010 17:43

Nie bój się Nowik, moderator nie śpi :) Niedługo pojawi się nowy dział, coś w stylu "After Taizé...", może pod inną nazwą. Tam będzie przeniesiony ten temat. Kiedy już nowy dział powstanie, to nie będzie litości jeśli chodzi o pisanie nie na temat ;) Zawsze będzie można założyć nowy w nowej sprawie, żeby nie zrobił się tu bałagan.
Prośba od moderatora - piszemy po polsku :D Staramy się używać polskich znaków :D A rażące błędy ortograficzne albo megaliterówki będą poprawiane :D

Kinia, NGO? What's that?

Pomysły bardzo fajne, pomysł z kinem bardzo bardzo fajny. Michał Piszora chyba też pisał ostatnio w Rokickich Wiadomościach o kinie... Ale ogólnie martwi mnie jedna sprawa - czy tego wszystkiego nie jest za dużo? Czy to nie za szybko? Bo wydaje mi się, że najpierw powinny być pomysły, jakieś rozeznanie co można zrobić, kto chciałby się w to włączyć, a dopiero potem z konkretnymi planami i konkretnymi osobami zadeklarowanymi do podjęcia konkretnych działań należałoby iść "dalej" - na przykład do wójta. Boję się Kinia, że te wszystkie działania będą zgłoszone za szybko, a nie będzie już można się z tego wycofać.

O wszystkim na pewno można pogadać w czwartek (na którą???), ale bardzo, bardzo nalegam, żeby po modlitwie od razu zrobić rozważanie Pisma Świętego albo Listu z Chin. To miała być taka "podstawa" spotkań, a ostatnio jakoś to uciekło i dopiero bardzo późno, w kameralnym gronie kilku osób, udało się taki krótki krąg/rozważanie zrobić.
Paulo

Postby Klaudiusz » Fri Jan 22, 2010 18:20

Właśnie z Michałem P. i Agnieszką N. o tym kinie rozmawiałam, kiedy malowaliśmy plakaty:) Przeczytam koniecznie ten artykuł. Ogólnie dobrze by było, z tego, co pisała Kinga, podjąć decyzję jak najprędzej, więc chyba dobrze, że są pomysły?:) osoby się znajdą, o to spokojna głowa... Tak ja myślę.

Jeśli chodzi o spotkanie czwartkowe (chyba o 20, co?), to tym razem dopilnujemy, żeby było to bardziej zorganizowane, chociaż, nie mówię, ostatnio też było miło:)
Klaudiusz

Re: nowe projekty

Postby Kinia » Fri Jan 22, 2010 20:52

ojoj widzę ze troche poskutkowało i towarzystwo się obudziło ;) dziekuje wszystkim za maile z pomysłami:) po raz pierwszy taki poruszenie hahah suuper!
ale po kolei:

1. Paweł nie ma co się obawiać - do Wojta poszlam z konkretnym pomyslem, który wyzej opisałam- projekt wystartuje w konkursie więc przejść nie musi, ale jesli przejdzie to chyba nie straszną rzeczą bedzie uczestnictwo w czterech warsztatach dla młodziezy na wiosnę? A to z pewnością bardzo nam się przyda jako grupie.

2. po drugie: szybko zaczełam działac, bo nie zawsze trafia się projekt z kasa dla grupy młodziezy, która nie ma osobowosci prawnej- czyli mowiac po ludzku nie jest stowarzyszeniem z nr regonu, NIPem itd. tylko spotyka się luźno i jakoś tam sobie działa- tak jak my;)

3. jesli chodzi o kino..to tak jak napisałam Klaudii, pomysł jest super!!!, tym bardziej ze kiedys w Rokietnicy było kino :), ale byłam dzis m,in w tej sprawie w GOK-u i Panie wybiły mi to z głowy tzn wybiły z głowy budowanie sceny...aczkolwiek;) gdybysmy się uparli w przyszłosci wystarczyłoby kupic rzutnik krzesła sa na miejscu wiec luzik;) wszystko przed nami!! ale szczegóły w czwartek chyba ze chcecie zebym pisała teraz...? :)

4. jesli chodzi o spotkanie po modlitwie to korzystając z okazji ze moge sie wypowiedziec ze spokojem;) to dla porządku umówmy się że:
- najpierw dajemy sobie 10-15 minut na wygadanie się, wyszumienie sie, ciepła herbatka dla zmarznietych ;) itd
- siadamy w kregu czytamy Pismo Św. wraz z dyskusja ok pół godziny
-i pół h na sprawy orgaznizacyjne i.. do domu:)

może być?
Kinia

Postby Klaudiusz » Fri Jan 22, 2010 21:02

No, wiem, wiem, ten teatr to zbyt dużo, dlatego napisałam, że niekoniecznie musiałby być podest. No ale fajnie byłoby kiedyś o tym pomyśleć:) Albo uda mi się, jak już "będę duża":D, założyć moje prawdziwe małe kino studyjne z kawiarnią literacką i wtedy wszyscy mielibyśmy piękne miejsce do spotkań:D Pomówimy o tym jeszcze w czwartek:)
Plan czwartkowy idealny:)
Do zobaczenia zatem
Klaudiusz

Postby Zdzisia » Sat Jan 23, 2010 15:19

Witam wszystkich myślę że pomysły Kini są rewelacyjne. Świetnie że zaczyna się coś dziać i możemy się w to włączyć. Mnie bardzo zaciekawiły warsztaty artystyczne. Myślę że można by też stworzyć warsztaty integracyjne dla dzieci. Zajmuję się takimi zajęciami zawodowo więc chętnie pomogę. Myślę także że szczegółowo trzeba omówić wszystko w czwartek. Konkretnie zebrać nasze pomysły aby mieć wstępny ogląd na całość.
Zdzisia

Maaaaam !!!!

Postby Kinia » Sat Jan 23, 2010 18:09

Maaaaaam!!!, zróbmy projekt, który pogodzi wszystkie nasze pomysły, włącznie z kinem Klaudiusza ;)!!!! nazwa do dopracowania, ale wstępnie można to nazwać "RAZEM W PRZESTRZENI KULTURALNEJ" czyli zrobimy warsztaty zwiazane z kulturą czyli:

1. warsztaty artystyczne, integrujące młodzież i/lub dzieci w tym osoby zdrowe i niepełnosprawne

2. wieczory filmwo-dyskusyjne

na wszystko jak wspomniałam mamy 5 tys.: Rzutnik z wyświetlaczem kosztuje ok 2500(??) za resztę można by kupić materiały na zajęcia z dzieciakami.
Projekt ma największe szanse na wygraną kiedy działania opisane przez nas we wniosku będą miały dłuższą perspektywę a tak może się stać

BO:
1. wstępnie rozmawialam z Paniami od GOK -u i w poniedziałki i soboty od godz. 14.oo sala byłaby dla Nas :) /NAWET PRZEZ CAŁY ROK- jeśli byśmy chcieli..

2. A problem z opłatą za Salę opłata moglibyśmy załatwić poprzez generowanie własnego dochodu ;) tzn. przykladowo sprzedawanie przed kościołem rzeczy robionych na warsztatach - bo panie chca zakupic glinę szybkoschnącą, masę papierową, farby do tkanin, szkła itd ;) mogą z tego wyjść całkiem fajne rzeczy :) ALBO poprzez wieczorki filmowe- tylko Klaudia jak to wg Ciebie można by dobrze uzasadnić?

Wójt na wszystko się zgadza więc jak pozmnieniamy nazwę warsztatu i nazwę projektu to jest i tak i tak O.K :D

napiszcie szybko co o tym myslicie

nie możemy tego odkładać do czwartku, bo na czwartek to musi być już gotowe...

pozdrawiam ciepło

Kinia
Kinia

Postby Zdzisia » Sat Jan 23, 2010 21:10

Moim zdaniem Kinia to jest bardzo dobry pomysł.
Zdzisia

Postby Rafi » Sun Jan 24, 2010 15:03

Jak najbardziej pomysł popieram, jest dobry.
Jeżeli szukamy nazwy, to może... "Okno na Kulturę" albo "Spotkania z Kulturą" można dodać też: "...dla każdego"
albo też "Z kulturą w Kulturę"
Rafi

Postby Kinia » Sun Jan 24, 2010 22:21

o, no super ;) a a propo nazwy to do projketu trzeba nazwać jakoś naszą grupę... jak myślicie? młodzieżowe koło parafialne, nieformalna grupa młodzieży Rokieta, Rakieta/ ??/ dajcie coś lepszego może :)
Kinia

Postby Klaudiusz » Sun Jan 24, 2010 22:47

super! Trzeba zatem od razu działać.:)
Jak dobrze uzasadnić sens propagowania filmów? To proste:)
1. film jako fantastyczny przekaz kulturowy - owoc wizualno-foniczno-tekstowy kultury danego narodu

2. jeśli zgromadzi się zapaleńców, to można propagować takie pokazy jako sposób nauki języka obcego. Można by tez co jakiś czas zorganizować coś tematycznego. na pewno w gminie znajda się amatorzy jakiejś konkretnej kultury, albo języka...

3. w tej chwili mamy dostępne filmy z całego świata. Można dowiedzieć się czegoś więcej o czymś, o czym nie mieliśmy pojęcia, albo chcielibyśmy zgłębić naszą wiedzę na ten temat. Zwrócić uwagę na jakiś aktualny problem. Filmy, jak również literatura, maja za zadanie demaskowanie mitów istniejących w społeczeństwie, dlaczego tego nie wykorzystywać mądrzej niż telewizja? Takie filmy nie zawsze są dostępne przeciętnemu mieszkańcowi gminy, który do tej pory nie interesował się kinem, a do dyspozycji miał jedynie 5 kanałów, a jedynymi sensownymi seansami może się uraczyć jedynie około godziny 12 w nocy, podczas uczty kinomana, czy kocham kino, ale nie każdy może w środku tygodnia siedzieć do 2 w nocy...

4. może to dość...dziwny (słaby?) argument, ale też jakiś: otóż takie kino to też dobra okazja aby puszczać filmy np o tematyce chrześcijańskiej, których brak w kinach komercyjnych? (zależy też, do jakiej grupy potencjalnych odbiorców chcemy się zwrócić)

5. takie pokazy mogą w przyszłości zaowocować możliwością organizacji jakiegoś festiwalu filmowego, dzięki czemu gmina będzie bardziej atrakcyjna:P (to bardziej dla wójta :P)

6. przede wszystkim jednak pokazy filmów połączone, opcjonalnie, z dyskusją po seansie- to też uważam świetna sprawa. To zachęci ludzi do dialogu, do wymiany poglądów poza ekranem komputera. Integracja przede wszystkim:) I nie młodych tym razem- ludzi z każdej grupy wiekowej, o różnych poglądach.

Ogólnie otwarcie na świat i kulturę innych narodów (poszerzanie horyzontów), demaskacja mitów oraz integracja ludzi z gminy. hmm...na razie tyle mi przyszło do głowy.
Klaudiusz

Postby Kinia » Tue Jan 26, 2010 21:36

dzięki Klaudiusz, opisałam podobnie i powinno się spodobać ;) Na to wszystko się rozchorowałam..nie wiem czy dam rade przyjść w czwartek... :(
Paweł możesz poprowadzić spotkanie biblijne? rozważania tak jak proponowal Ksiądz można zabrać z przyszłej niedzieli. spr. ze na 31.01 bedzie to Łk 4,21-30 . Martuś możesz przeslać konspekt modlitwy również do Paula?
weżcie swoje Pisma Św oki?
aha no i sprawa KONCERTU NIEDZIELNEGO..fajnie by bylo żeby był nas na 10.30 jak najwięcej. o szczegółach powie Wam Kasia. Mam tylko prośbę, dziewczyny zgłoście się do pomocy przy zrobieniu ciast, by poczęstować nimi chór po wystąpieniu.. Kasiu spytaj się księdza czy można zrobić poczęstunek dla nich w pokoju w którym się spotykamy w czwartki.
czy ktoś kto ładnie pisze (może Ty Rafi? )napisałby krótkie podziękowanie dla chóru i mi przesłał na maila? Moglibyśmy to wydrukować ładnie na papierze- listowniku gminnym z parafką Księdza i Wójta i wręczyć jako dyplom po występie, z bukietem kwiatów? Chór miałby coś na pamiątkę po koncercie bądź co bądź charytatywnym.
mam ogromną nadzieje ze zdążę wyzdrowieć, ale jeśli nie, to życzę wszystkim owocnego spotkanka :)

pozdrówki
Kinia
Kinia

Postby Kasia » Sat Jan 30, 2010 0:21

Hej :)
Do koncert jest prawie wszystko ustalone. Nie wiem tylko co z tym podziękowaniem.
aha dziewczyny, które zdeklarował się, że zrobią ciasto -
myślę,że musimy być trochę wcześniej, ponieważ trzeba wszystko uszykować do tego poczęstunku. Może ok. godz. 10 na probostwie? (mam nadzieję, że będzie otwarte).

Pozdrawiam
Kasia

Postby Klaudiusz » Sun Jan 31, 2010 18:02

Witam!
W imieniu swoim i wszystkich zaangażowanych w dzisiejszy koncert chóru z Pamiątkowa chciałam serdecznie podziękować naszej organizatorce- Kasi:) Kasiu, z Twojej strony wszystko było świetnie zorganizowane i dopięte na ostatni guzik:) Z małymi niedociągnięciami zawsze trzeba się liczyć. Mimo wszystko nic nie zakłóciło dobrego odbioru śpiewu dziewczyn:) I w ogóle jestem pod wrażeniem współpracy, jaka się dzisiaj zawiązała:) Było nas niewielu, a jednak się udało. Jeszcze raz dzięki!:)
Klaudiusz

Postby Kinia » Mon Feb 01, 2010 19:17

I ja wszystkim GRATULUJĘ!!!! pozdrowienia :)
Kinia

Next

Return to After Taizé...